Ogłoszenia duszpasterskie

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        13 sierpnia 2017

 

1.W dzisiejszej Ewangelii słyszeliśmy jak tonący Piotr woła „Panie, ratuj mnie” i Pan Jezus natychmiast wyciągnął rękę i chwycił go mówiąc: „ Czemu zwątpiłeś, małej wiary?” Człowiek współczesny jest w podobnej sytuacji tonącego jak Piotr, ale on nie chce prosić Boga o pomoc, nawet odwraca się od Niego, a tym, którzy proszą o Bożą pomoc, utrudnia i wręcz uniemożliwia. Taka jest sytuacja Europy, szczególnie Europy Zachodniej. Dlatego my prośmy Jezusa niech nas ratuje i uciszy burzę jaka się rozpętała nad ludzkością.

2.Witamy wśród nas Ojca Oblata Artura Piwowarczyka z Łeby, który dzisiaj w naszym kościele głosi kazania a po mszy św. rozprowadza kalendarze misyjne. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na misje święte.

3. Niedziela dzisiejsza to dzień fatimski. Sto lat temu 13VIII dzieci fatimskie zostały podstępnie aresztowane, zastraszane i grożono im śmiercią. Zebrało się kilka tysięcy ludzi, ale tego dnia objawienia Matki Bożej nie było, dopiero 19 sierpnia po uwolnieniu dzieci Matka Boża się im ukazuje, prosi o modlitwę różańcową, żeby przyszły 13 września oraz zapowiada na 13 października wielki cud, który wszyscy zobaczą.

4. Nabożeństwo fatimskie po mszy św. o godz. 18.00 i procesja z figurą fatimską ulicami Lęborka.

5. Dzisiaj o godzinie 15.00 w naszym kościele msza św. trydencka

6. Dzisiaj rano od 7.00 wszyscy pielgrzymi piesi i rowerowi w chodzili na Jasną Górę witani przez ks. bpa prof. dra Wiesława Śmigla.

7. We wtorek 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, obowiązuje nas uczestnictwo we mszy św. Porządek mszy jak w niedziele wraz z dodatkową mszą św. o godzinie 20.00. Na wszystkich mszach św. błogosławimy kłosy zbóż, zioła, kwiaty.

8. Dzień 15 sierpnia jest Świętem Wojska Polskiego. To właśnie tego dnia Wojska Polskie odniosły wspaniałe zwycięstwo nad wojskami rosyjskimi; ta Bitwa pod Warszawą, zwana także Cudem nad Wisłą jest zaliczana do najważniejszych bitew, które zmieniły dzieje ludzkości. To zwycięstwo Matka Bożą zapowiadała kilkadziesiąt lat wcześniej i aktywnie w niej uczestniczyła o czym zaświadczyli żołnierze rosyjscy, którzy Matkę Bożą widzieli i przed Nią panicznie uciekali.

9. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 4 do 9 października. Pojedziemy autokarem sypialnym. Koszt: 650 zł i 150 euro, najniższy w Polsce. Wyjazd z Lęborka i powrót do Lęborka. W programie: codzienna msza św.,różaniec na Górze Objawień, Droga Krzyżowa na Górze Kriżewac, nabożeństwa wieczorne, wizyta we Wspólnocie Czenakolo i w miarę możliwości spotkanie z osobą widzącą. Zapisy w biurze parafialnym.

10. W poniedziałek biuro parafialne będzie nieczynne. Sobotnia nocna burza spowodowała zalanie biura parafialnego, piwnic i Domu Fatimskiego.

11. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii w biurze, na kolektę i u łączników, zwłaszcza na Drogę Krzyżową.

12. W miesiącach letnich: lipcu i sierpniu nie ma mszy św. o godz. 1315. Jest natomiast odprawiana msza św. wieczorna, dodatkowa o godz. 2000 ! Podobnie jak w latach ubiegłych w czasie wakacji będzie otwarty kościół dla turystów, zwiedzających codziennie od 15.00 do 18.00.

W tym tygodniu patronują nam:

·         14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia; jest to jeden z najbardziej znanych świętych na świecie; ogarnięty pragnieniem zdobycia całego świata dla Maryi szerzył Jej cześć wszelkimi możliwymi środkami, wykorzystując również najnowsze zdobycze techniki; beatyfikowany jako wyznawca, a kanonizowany jako męczennik (wspomnienie obowiązkowe);

·         17 VIII – św. Jacek Odrowąż (1200-1257), polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej (wspomnienie obowiązkowe).

·         20 VIII – św. Bernard, Opat i Doktor Kościoła. Patron Diecezji i Miasta Pelplin.

13. W tym tygodniu odeszli do wieczności: Jadwiga Zdanowska, Grażyna Elżbieta Szkwarkowska. Dobry Jezu a nasz Panie...

14. Wszystkim miłym gościom, naszym parafinom, solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.